Zamknij oczy... i baśnij...
 
 

Niskie koszty wysyłki

Polecony - 6,00 zł brutto
Priorytet – 8,00 zł brutto

Nasze książki

Opowieść o leniwym czarnoksiężniku

Cena: 8,50 zł
Zamów:  egz.

Opowieść o znudzonej królewnie

Cena: 8,50 zł
Zamów:  egz.

Opowieść o próżnej księżniczce

Cena: 8,50 zł
Zamów:  egz.

Po drugiej stronie tęczy

Nakład wyczerpany

28 listopada 2011

Zachęcamy do skorzystania z naszej nowej promocji – dwie w cenie jednej. Tylko do końca roku do każdego egzemplarza książki „Po drugiej stronie tęczy” otrzymujecie Państwo darmowy egzemplarz „Opowieści o znudzonej królewnie”. Serdecznie zapraszamy!


20 października 2011

Spotkaniem z dziećmi z przedszkola nr 147 we Wrocławiu rozpoczęliśmy nasz cykl „Książka dawniej i dziś”, będący połączeniem spotkania autorskiego, zabawy i nauki. Zajęcia, jak zawsze, prowadziła Anna Paszkiewicz i spotkały się one z niezwykle ciepłym przyjęciem ze strony dzieci i nauczycieli. Serdecznie zapraszamy do współpracy wszystkie przedszkola, szkoły i domy kultury na terenie Wrocławia i okolic.


20 czerwca 2011

Ostatnie miesiące były dla nas czasem intensywnej pracy na rzecz promowania czytelnictwa wśród najmłodszych. Odwiedziliśmy mnóstwo wrocławskich przedszkoli oraz gościliśmy w Domu Dziecka przy ulicy Parkowej we Wrocławiu. Nasze książki trafiły również do dzieci z Fundacji "Pomóż Im" Białostockiego Hospicjum dla Dzieci.

Z okazji zbliżających się wakacji pragniemy życzyć wszystkim niezapomnianych wrażeń oraz wielu ciekawych i wartościowych lektur. Mamy nadzieje, że baśnie będą towarzyszyły Wam podczas wakacyjnych przygód, rozjaśniając niebo w pochmurne dni.


31 marca 2011

Luty i marzec upłynęły naszej autorce na spotkaniach we wrocławskich przedszkolach, na warsztatach w Młodzieżowych Domach Kultury, organizowanych w ramach ferii zimowych oraz na spotkaniach w bibliotekach, w tym w filii nr 7 MBP we Wrocławiu. I tym razem nie zabrakło ciekawostek na temat historii książki, konkursów i wspólnego czytania, a literatka jak zawsze gorąco zachęcała najmłodszych do sięgania po baśniową klasykę i pisania własnych bajek. Wszystkie dzieci zostały zaproszone do naszego Bajdulkowa, gdzie wkrótce być może pojawią się nowi młodzi autorzy.


19 stycznia 2011

Anna Paszkiewicz gościła dziś w dwóch dziecięcych oddziałach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Rudzie. Najmłodsi czytelnicy biblioteki mieli okazję nie tylko poznać bohatera „Po drugiej stronie tęczy”, ale też dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat historii książki, wziąć udział w konkursach z wiedzy baśniowej i wspólnej zabawie. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć i słodkich upominków, a spotkanie upłynęło w miłej, ciepłej i radosnej atmosferze.

W imieniu Telewizji Sudeckiej zapraszamy serdecznie na krótką relację ze spotkania.


11 stycznia 2011

Autorka naszych książek gościła w styczniu m.in. we wrocławskim przedszkolu niepublicznym „Bajka”. Dzieci z uwagą śledziły przygody książkowych bohaterów i brały udział w konkursach, a przede wszystkim uzupełniły swoją wiedzę na temat historii powstawania książki, bez kłopotów rozszyfrowując tajemnicze nazwy takie jak introligator, czy korektor. Dodatkową atrakcją dla maluchów był list od królewny, który napisała w odpowiedzi na ich propozycję sposobów radzenia sobie z nudą, a który – mamy taką nadzieję – został im przeczytany przez panie przedszkolanki.


26 października 2010

Anna Paszkiewicz, odwiedzając dzieci z Przedszkola „Kajtuś”, rozpoczęła nowy cykl spotkań z wrocławskimi przedszkolakami. Maluchy nie tylko poznały losy bohaterów naszych książek, ale odbyły niezwykłą „podróż w czasie”, dowiadując się więcej o historii książki i różnych sposobach utrwalania ludzkich myśli. Jak zwykle nie obyło się bez konkursów i wspaniałej zabawy. Dzieci przygotowały dla pani Ani niezwykły prezent – własnoręcznie wykonaną książkę i zobowiązały autorkę do kolejnych odwiedzin.


13 września 2010

Zapraszamy do Bajdulkowa

Zapraszamy do Bajdulkowa na spotkanie z naszym krasnoludkiem! Jeśli lubicie bajki i baśnie dla dzieci, jeśli sami piszecie albo po prostu szukacie pomysłu na wieczorną opowieść, dołączcie do akcji „Cała Polska PISZE dzieciom” i podzielcie się z nami swoją twórczością. Pisanie może być naprawdę wspaniałą zabawą, do której zachęcamy zarówno tych dużych, jak i tych małych. Mali – niech towarzyszą Bajdulkowi w jego podróżach do najbardziej znanych baśni, dużych - zapraszamy do kącika dla rodziców, gdzie znajdą garść porad i ciekawostek.


14 czerwca 2010

W ramach IX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, Anna Paszkiewicz gościła w Przedszkolu nr 124 we Wrocławiu, gdzie spotkała się z dziećmi z najmłodszych grup. Było ciekawie, czasami zabawnie i - w przeciwieństwie do bohaterki jednej z naszych książek – nikt się nie nudził. Dzieci wysłuchały bajki i wzięły udział we wspólnej zabawie, która wszystkim sprawiła dużo radości.

Anna Paszkiewicz była również gościem wrocławskiego Przedszkola nr 57, gdzie została – wraz z rodziną - zaproszona, by spędzić czas wspólnie z dziećmi i ich rodzicami. Wszyscy na chwilę przenieśli się do magicznego świata po drugiej stronie tęczy. Nie zabrakło rozmaitych baśniowych konkursów, w których udział wzięli również dorośli i mimo dokuczliwych, wszechobecnych komarów, wszyscy wyśmienicie się bawili.


30 maja 2010

Spotkaniem z dziećmi, w ramach rodzinnego festynu z okazji Dnia Dziecka, który odbył się na osiedlu Nowy Dwór we Wrocławiu, Anna Paszkiewicz rozpoczęła IX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Uczestnicy festynu mieli okazję posłuchać fragmentów „Po drugiej stronie tęczy”, wziąć udział w prowadzonych przez panią Anię konkursach i porozmawiać z nią przy stoisku naszego wydawnictwa, gdzie autorka rozdawała autografy i opowiadała o swoich książkach, zainteresowaniach i pracy. Mimo kapryśnej pogody, dzieciom i dorosłym nie zabrakło dobrego humoru, który towarzyszył wszystkim aż do wieczora. Zwłaszcza, że organizatorzy przygotowali dla najmłodszych wiele niespodzianek i atrakcji, podczas których wygrać można było m.in. książki naszego wydawnictwa.

Mamy nadzieję, że udało nam się zachęcić do sięgania po baśnie nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Życzymy wszystkim, aby ten szczególny tydzień zapamiętali jako czas pełen wspaniałych, ciekawych i wartościowych lektur, do których z przyjemnością będą powracać.

29 maja 2010

Maj był dla Anny Paszkiewicz czasem wielu ciekawych i wspaniałych spotkań z wrocławskimi przedszkolakami m.in. w Przedszkolu nr 34, Przedszkolu nr 149, Przedszkolu nr 124 i Przedszkolu nr 30. Niektóre z nich odbyły się z udziałem rodziców lub w ramach akcji „Cały Wrocław Czyta Dzieciom”. Jak zwykle, przedszkolaki powitały panią Anię bardzo serdecznie i chętnie słuchały jej opowieści. Aktywnie brały udział w konkursach, obdarowując autorkę mnóstwem uśmiechów i drobnych pamiątek. Były zdjęcia, autografy i pytania do autorki, która z ogromną przyjemnością opowiadała o swojej pracy. Po raz kolejny dzieci okazały się prawdziwymi wielbicielami i znawcami baśni, wprawiając tym w zdumienie wszystkich dorosłych uczestników spotkań.


19 maja 2010

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, przygotowaliśmy dla wszystkich specjalną promocję. Każdy, kto w terminie od 19 maja do 1 czerwca br. (włącznie), zamówi jedną z naszych książek, otrzyma 20% rabat. Wystarczy tylko na formularzu zamówienia, w polu „kod promocyjny”, podać hasło: DZIEŃ DZIECKA.

Serdecznie zapraszamy!


8 maja 2010

Dzisiaj, po kilku wyjątkowo deszczowych i pochmurnych dniach, wreszcie wyjrzało słońce. I chociaż na niebie zabrakło tęczy, to zawitała ona do Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu, gdzie - wraz z bohaterem jednej z naszych książek, dzieci przeniosły się w pełen magii, tajemniczy świat. Poznały losy Kuby, dowiedziały się jak powstaje książka i wzięły udział w warsztatach plastycznych, podczas których baśniowa kraina odzyskała utracone kolory.


7 maja 2010

Anna Paszkiewicz spotkała się dziś z dziećmi z Przedszkola nr 18 we Wrocławiu. Po ciepłym powitaniu, autorka opowiedziała o swojej pracy i książkach, a dzieci chętnie wzięły udział we wspólnym czytaniu i zabawie. Okazały się prawdziwymi znawcami baśni, więc rozwiązanie zagadek i zadań nie przysporzyło im najmniejszych problemów. Dla pani Anny dzieci wykonały własnoręcznie przepiękną zakładkę do książek, dzięki której autorka „z przyjemnością powracać będzie do przerwanej lektury”.


29 kwietnia 2010

W kwietniu Anna Paszkiewicz odwiedziła kilka wrocławskich przedszkoli m.in. Przedszkole nr 55 i Przedszkole nr 79. Każde ze spotkań było nie tylko okazją do poznania bohaterów naszych książek, ale przede wszystkim wspaniałą zabawą dla dzieci i ich opiekunów. Autorka opowiadała dzieciom o swojej pracy i o tym, jakie osoby biorą udział w procesie powstawania książki. Zachęcała dzieci do sięgania po baśnie, które są jej ulubionym gatunkiem literackim. W czasie spotkań nie zabrakło konkursów i autografów, a autorka z każdego z nich przywiozła niezapomniane wrażenia i pewność, że obcowanie z książką jest dla dzieci prawdziwym źródłem radości.


25 kwietnia 2010

Dziś w Księgarni „Nalanda” we Wrocławiu odbyło się spotkanie z Anną Paszkiewicz. W kameralnym gronie można było posłuchać ciekawostek o baśniach i życiu H.Ch. Andersena. Nie zabrakło oczywiście wspólnego czytania „Po drugiej stronie tęczy” i baśniowego konkursu, po którym nawet dorośli poczuli się zachęceni do odświeżenia sobie znanych z dzieciństwa baśniowych opowieści.


15 marca 2010

W dniu 15 marca br. po raz kolejny wspieraliśmy akcję „Cała Polska czyta dzieciom”. Tym razem Anna Paszkiewicz odwiedziła Przedszkole nr 25 we Wrocławiu. Dzieci poznały kulisy pracy pani Ani i bohaterów obu naszych książek. Nie obyło się oczywiście bez wspólnej zabawy, która sprawiła wiele radości nie tylko maluchom, ale również ich opiekunom i samej autorce.


5 marca 2010

W dniu 4 marca br., w ramach społecznej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, Anna Paszkiewicz odwiedziła Przedszkole nr 3 w Oleśnicy. Na szczegółową relację ze spotkania zapraszamy do portalu „Moja Oleśnica”.


24 lutego 2010

23 lutego był dla Anny Paszkiewicz dniem szczególnym. Pisarka odwiedziła swoją Szkołę Podstawową nr 107 we Wrocławiu, gdzie spotkała się z dziećmi. Opowiedziała im o swojej pracy i przeczytała fragmenty „Po drugiej stronie tęczy”. Dzieci wzięły udział w baśniowym konkursie, a po specjalnym wywiadzie z autorką, narysowały przepiękne ilustracje do jej książki. Na spotkaniu nie zabrakło oczywiście autografów i kwiatów, które dzieci na koniec wręczyły pani Annie. Autorka zobowiązała się do odwiedzenia szkoły raz jeszcze – 19 marca podczas obchodów szkolnego pierwszego dnia wiosny.


18 lutego 2010

W dniu 18 lutego br. w Przedszkolu nr 73 we Wrocławiu dzieci spotkały się z Anną Paszkiewicz. Posłuchały fragmentów „Opowieści o znudzonej królewnie” i wspólnie z autorką pomogły królewnie w znalezieniu najlepszych sposobów na nudę. Przedszkolaki okazały się prawdziwą kopalnią pomysłów, a spotkanie sprawiło wszystkim wiele radości.


15 lutego 2010

UWAGA! KONKURS DLA PRZEDSZKOLAKÓW ROZSTRZYGNIĘTY!

Chcieliśmy serdecznie podziękować wszystkim dzieciom za nadesłane prace. Uczestnicy konkursu włożyli mnóstwo serca w ich przygotowanie. Dlatego jury, w składzie - Anna Paszkiewicz, Agnieszka Filipowska i Krasnoludek, miało naprawdę trudny orzech do zgryzienia. Pytań przyszło mnóstwo i choć wiele z nich było podobych, to wybranie tych niepowtarzalnych nie było łatwym zadaniem. Z tym większą przyjemnością przedstawiamy listę laureatów


8 lutego 2010

Zapraszamy do Klubu Literackiego "Litera" na wywiad z Anną Paszkiewicz - autorką naszych książek

5 lutego 2010

4 lutego br. Anna Paszkiewicz spotkała się z dziećmi z Młodzieżowego Domu Kultury „Kopernik” we Wrocławiu. Opowiedziała im o swojej pracy, o tym jak powstają książki, o baśniach i o tym dlaczego warto je czytać. Dzieci posłuchały fragmentów „Po drugiej stronie tęczy” i wzięły udział w konkursie na znajomość baśni, który to konkurs wzbudził wiele emocji. Nie zabrakło wspólnego rysowania baśniowych postaci, pytań do autorki i autografów.


26 stycznia 2010

23 stycznia br. Anna Paszkiewicz spotkała się z dziećmi w filii nr 22 Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu. Pomimo panujących na dworze mrozów, spotkanie upłynęło w ciepłej i wesołej atmosferze.

Na początku spotkania autorka, wraz z dziećmi, poszukiwała odpowiedzi na pytanie kiedy i dlaczego się nudzimy. Nie zabrakło oczywiście głośnego czytania „Opowieści o znudzonej królewnie”, po którym przyszedł czas na wspólną zabawę.

Dzieci, jako pomocnicy ogrodnika, oraz dorośli – doradcy króla, „rywalizowali” ze sobą w specjalnym konkursie. Dzieci rysowały i pisały list do królewny, w którym znalazło się mnóstwo oryginalnych pomysłów na nudę. W tym czasie ich opiekunowie łamali sobie głowę nad projektem niepowtarzalnej i niezwykłej zabawki. Nie było to łatwe zadanie, bo przecież królewna ma wszystko, czego tylko zapragnie. Gdy przyszedł czas na werdykt, tatuś – królewna nie miał wątpliwości czyją propozycję wybrać. Dzieciom rozdano cukierki, a autorka pogratulowała im niezwykłych pomysłów. Wyraziła również nadzieję, że nuda będzie odtąd dla nich czymś zupełnie obcym, bo udowodniły, że sposoby na jej pokonanie leżą w zasięgu każdej rączki.

Na koniec autorka rozdała autografy i wpisała się do pamiątkowej kroniki, dziękując dzieciom raz jeszcze, za tak miło spędzony z nimi czas.


24 stycznia 2010

Dziś upłynął termin nadsyłania prac na nasz niezwykły konkurs. Chcieliśmy serdecznie podziękować wszystkim dzieciom za przysłane rysunki, oryginalne propozycje imienia dla naszego krasnoludka oraz ciekawe pytania. Uczestnicy wykazali się ogromną wyobraźnią i pomysłowością, sprawiając krasnoludkowi wiele radości.

Listę laureatów oraz wywiad z krasnoludkiem opublikujemy – zgodnie z regulaminem - 15 lutego br. na naszej stronie oraz na stronach patronów medialnych konkursu.


27 grudnia 2009

Serdecznie zapraszamy do profilu na naszej klasie, gdzie założyliśmy specjalne forum, na którym wspólnie z dziećmi i rodzicami pisać będziemy bajki, gdzie dowiedzieć się można dlaczego warto czytać i gdzie nasz krasnoludek chętnie porozmawia z dziećmi na rozmaite tematy dotyczące książek.


22 grudnia 2009

Nasze wydawnictwo nawiązało współpracę z portalem zabawna-kraina.pl. Od 1 stycznia 2010 r. Anna Paszkiewicz – autorka wydanych przez nas książek, na łamach portalu publikować będzie swoje fraszki. Serdecznie zapraszamy!


6 grudnia 2009

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na „Półeczkę z książkami”, gdzie przeczytać można recenzję naszej bajki „Opowieść o znudzonej królewnie”.